Naujienos‎ > ‎

Kaune špagas surems keturi šimtai fechtuotojų iš Šiaurės šalių

Rūta Latinytė paskelbė 2015-09-22 22:22   [ atnaujinta 2015-09-22 22:52 ]

Pirmą kartą Lietuva rengia prestižinį Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionatą. Jau šį savaitgalį – rugsėjo 26-27 dienomis – Kauno sporto halėje susirinks virš keturių šimtų fechtuotojų iš septynių Šiaurės šalių ir Baltarusijos.

„Tai pirmas tokio lygio fechtavimo turnyras ir tarptautinė mokomoji treniruočių stovykla, rengiami Lietuvoje – mums tai yra tarptautinės fechtavimo federacijos pripažinimas ir svarbus iššūkis. Tokio  čempionato rengimas Lietuvoje yra  ilgamečių pastangų  ir susitelkimo rezultatas – jaučiame, kad fechtavimas mūsų šalyje plinta ir populiarėja “, – teigia Lietuvos fechtavimo federacijos prezidentas Vytautas Polujanskas.

Jaunių ir jaunimo gretose kartu su špagininkais iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos ir Baltarusijos startuoti ruošiasi net penkių Lietuvos fechtavimo klubo auklėtiniai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, tame tarpe - ir klubo "Gintarinė špaga" kovotojai. Tačiau svečių pajėgos žada būti kur kas gausesnės, su didžiausia delegacija – virš septyniasdešimt žmonių – į čempionatą atvyks kaimynai estai, vadinami varžybų favoritais. Jų atstovai jau yra ne kartą laimėję Šiaurės šalių čempionų titulus.

Savaitgalį Kaune viešės ne tik stipriausi fechtuotojai jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse, bet kartu su jais – nemažai žymių trenerių ir daug pasiekusių sportininkų. Tarp jų – ir olimpinis vicečempionas norvegas Bartoszas Piaseckis, kuris varžybose dalyvaus kaip teisėjas. Po čempionato dalis sportininkų pasiliks dar savaitei ir treniruosis tarptautinėje fechtavimo sporto stovykloje.

„Mūsų jaunimas – dar augantys sportininkai, tačiau kasmet sulaukiame vis aukštesnių pasiekimų. Be to fechtavimas – itin įdomus ir nenuspėjamas sportas, kur net labai tituluotą kovotoją gali netikėtai įveikti dar nežibėjusi žvaigždė. Todėl savaitgalį laukiame labai įtempto ir emocingo čempionato bei daug aistrų žiūrovams “, – tikisi V. Polujanskas.

Čempionatas vyks nuo ryto iki vėlyvos popietės šeštadienį ir sekmadienį. Renginio metu žiūrovai turės galimybę plačiau susipažinti su fechtavimo sporto subtilybėmis, pabendrauti su sportininkais, treneriais ir savanoriais, kurie ves demonstracines kovas.

Primename, kad šių metų vasaros pradžioje Švedijos Malmo mieste vykusiame Šiaurės šalių suaugusiųjų fechtavimo čempionate Lietuva pelnė net du medalius. Tomas Krasikovas tąkart laimėjo bronzą vyrų asmeninėse varžybose, o moterų komanda (Paulina Bajorūnaitė, Agnė Švelnienė (klubas "Dvikova"), Rūta Latinytė (klubas "Gintarinė špaga") ir Elzė Šatkauskaitė) iškovojo sidabro medalius. Jaunimo amžiaus grupėje Adelė Karoblytė 2013 m. pelnė sidabro medalį. Tikimasi jog “savos sienos” bei sirgalių palaikymas padės Lietuvos fechtuotojams ir Kauno sporto halėje.

Comments