Naujienos‎ > ‎

Jaunieji "Gintarinės špagos" kovotojai triumfavo Lietuvos pirmenybėse

Rūta Latinytė paskelbė 2015-12-15 07:46   [ atnaujino 2015-12-15 08:33, Viktoras Salėtis ]

Šiuos metus iškilmingai užbaigė paskutinės nacionalinės 2015-ųjų varžybos, lemiančios ir sportininkų išsidėstymą šalies rinktinės sudėtyje. Šįkart geriausiai pasirodė klubo „Gintarinė špaga“ jaunieji auklėtiniai savo amžiaus grupėse. Bet apžvelkime viską nuo pradžių – apdovanojimų išdalinta buvo tikrai daug.

Gruodžio pirmą savaitgalį Kaune įvykęs  2015 m. Lietuvos fechtavimo žiemos čempionatas "Lietuvos Taure 2015" stebino gausiu dalyvių skaičiumi – dalyvavo net 44 vyrai ir 33 moterys. Nugalėtoju vyrų tarpe jau ne pirmą kartą tapo svečias iš Latvijos - Genadijs Gusevs, finale įveikęs stipriausią Lietuvos ir pasaulio penkiakovininką Justiną Kinderį. Trečią vietą užėmė abu kauniečiai – “Gaja-Floretė” atstovas Dalius Strazdas ir lygiai trisdešimčia metų jaunesnis jo klubo kolega Rokas Jukna.

Moterų tarpe laimėjo Agnė Švelnienė (Kauno klubas “Gaja-Dvikova”), įveikusi klubo draugę Pauliną Bajorūnaitę, o trečias vietas pasidalino į Lietuvą iš Šveicarijos trumpai atvykusi Jūratė Marclay ir viešnia iš Latvijos – Aleksandra Smetanina.

Kitą dieną į Kauną susirinko jaunieji fechtuotojai – čia vyko 2015 m. Lietuvos jaunučių fechtavimo pirmenybės.

Tarp vaikų, gimusių . 2000-2001 m, mergaičių tarpe nugalėjo Martirija Fominaitė (klubas GAJA-FLORETĖ), finale įveikusi klaipėdietę Aną Aleksejevą – sveikiname finalistes! Trečią vietą pasidalino kaunietė Liucija Lipavičiūtė ir klubo “Gintarinė špaga” pažiba Patricija Ščetko.

Vaikinų tarpe nugalėtoju tapo kitas “Gintarinės špagos” kovotojas – Tomas Stankevič, kurio puikiu pasirodymu treneriai liko labai patenkinti.  Tomas finale įveikė kaunietį Edviną Anciūtą, o treti liko Vitas Brazauskas ir Patrikas Valiukėnas.

Tarp vaikų, gimusių 2002-2003 m., mergaičių tarpe nepralenkiama buvo klaipėdietė Liliana Izotova, finale įveikusi Lurdę Grabovskytę, o bronza atiteko Emai Jarusevičiūtei ir “Gintarinės špagos” narei Dianai Jurkovai – sveikiname merginas!

Vaikinų tarpe auksas atiteko vėl „Gintarinei špagai“ – Demjan Filon, kuris finale įveikė klubo draugą Evgenij Shapovalov. Treti liko Aronas Balčiūnas ir Ernest Brylis.

Kovojo ir patys jaunausieji - 2015 m. Lietuvos vaikų fechtavimo pirmenybes mergaičių tarpe laimėjo klaipėdietė Anastasija Pylinova, įveikusi Eglę Rauktytę. O bronzos medaliais pasipuošė abi “Gintarinės špagos” kovotojos – Karina Prokopovič ir Liepa Zaronskytė.

Tarp berniukų laimėjo taip pat klaipėdietis Vladislav Chlopin, įveikęs Eimantą Kiaunę, trečias buvo “Gintarinės špagos” auklėtinis Ilya Ivashkov ir kaunietis Klaidas Kapčiūnas.

Po Lietuvos pirmenybių vaikams dar teko ruoštis tarptautiniam išbandymui – Baltijos šalių turnyrui Daugpilyje. Paskutinės šių metų varžybos tradiciškai bus Kalėdinis klubo “Gintarinė špaga” turnyras, kuris vyks gruodžio 19 dieną.