Naujienos‎ > ‎

Intensyvus Lietuvos fechtuotojų savaitgalis vainikuotas sidabro medaliu

Gintarinė Špaga paskelbė 2016-10-27 04:49   [ atnaujinta 2016-10-27 06:27 ]
Spalio 8-9 d. Lietuvos fechtuotojams vėl buvo intensyvus savaitgalis – Vilniuje vyko Lietuvos sporto vilčių žaidynių (LSVŽ) varžybos, o suaugusieji dalyvavo Pasaulio taurės satelitiniame etape Osle (Norvegija).

Norvegijos sostinėje Lietuvos fechtavimo entuziastus nudžiugino Gintarinės špagos treneris Viktoras Salėtis, mišriame veteranų turnyre iškovojęs sidabro medalį. Tai jau antrasis šio sportininko medalis užsienyje šiais metais –  gegužę Švedijoje vykusiame Šiaurės šalių veteranų čempionate mūsų sportininkas pasipuošė auksu.

V. Salėtis dalyvavo ir suaugusiųjų amžiaus grupės varžybose. Galutinėje įskaitoje suaugusiųjų varžybose tarp 69 dalyvių užėmė 20-ą vietą. Moterų varžybose taip pat pasirodė Rūta Latinytė. Pogrupyje surinkusi 2 pergales iš 6 lietuvė atkrintamąjame etape susitiko su neparankia priešininke švede Bernardette Jing Fei Lee ir turėjo pripažinti pastarosios pranašumą. Galutinėje įskaitoje tarp 33 dalyvių R. Latinytė užėmė 25-ą vietą.

Vilniuje tuo metu kovojo jaunieji špagininkai. LSVŽ asmeninėse varžybose merginų tarpe (19 dalyvių) nugalėtoja tapo mūsų klubo atstovė Lurdė Grabovskytė, finale įveikusi klubo draugę Ivoną Stavickają. Bronzos medalius dalijosi Monika Rėkutė ir Patricija Ščetko. Tarp vaikinų (19 dalyvių) geriausias buvo Domantas Ivanauskas, kovoje dėl aukso nugalėjęs Edviną Anciutą, tuo tarpu trečiąsias vietas pasidalijo Gintarinės špagos atstovai - Dominykas Činga ir Daniel Filipovič.

Jaunieji fechtuotojai taip pat rungėsi ir komandinėse varžybose. Merginų varžybose čempionėmis tapo Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) I-oji komanda (Lurdė Grabovskytė, Ivona Stavickaja, Patricija Ščetko, Kotryna Aleksaitė), įveikusi VMSC II-ąją ekipą (Malgožata Rogoško, Aušrinė Šimkutė, Elžbieta Guoda Adomaitytė). Bronzos medaliais pasipuošė Kauno Gajos I-oji komanda (Martirija Fominaitė, Grėtė Bingelytė, Ema Jaruševičiūtė). Tarp vaikinų komandų aukso medalius iškovojo Kauno Gajos I-oji komanda (Domantas Ivanauskas, Edvinas Anciuta, Mažvydas Šiniauskas), sidabras teko VMSC I-ajai ekipai (Dominykas Činga, Daniel Filipovič, Demjan Filon, Tomas Jaranaitis), o bronza – VMSC II-ajai ketveriukei (Jevgenij Šapovalov, Aronas Balčiūnas, Makar Lozenko, Daniel Krauter).