Naujienos‎ > ‎

"Gintarinė špaga" - tarp "Lietuvos taurės" prizininkų

Rūta Latinytė paskelbė 2014-12-08 08:31   [ atnaujino 2014-12-08 13:17, Viktoras Salėtis ]

Gruodžio 6 dieną įvyko tradicinės žiemos fechtavimo varžybos – “Lietuvos taurė”. Jose startavo kaip niekad gausus būrys “Gintarinės špagos” kovotojų, kurie klubui pelnė ne vieną apdovanojimą.

Tarp 47 vyrų fechtuotojų taurę laimėjo latvis Genadijus Gusevs, finale 15-12 nugalėjęs Tomą Makarovą, kuriam atiteko sidabras. Bronzos medaliais pasipuošė du “Gintarinės špagos” treneriai – Jurijus Mašalo ir Viktoras Salėtis.

Moterų varžybose tarp 37 špagininkių prizines vietas pasidalino viešnios iš Kauno ir penkiakovės atstivės. Taurę laimėjo Viktė Ažukaitė finale 14-13 įveikusi Pauliną Bajorūnaitę. Dvi trečiosios vietos teko Linai Batulevičiūtei bei Ievai Serapinaitei.

Kaip ir kasmet, Lietuvos žiemos čempionate buvo apdovanoti geriausi metų sportininkai trijose amžiaus grupėse. Geriausia 2014 m. merginų jaunių fechtuotoja pripažinta “Gintarinės špagos” kovotoja Erika Mackoit, tarp jaunimo lygių neturėjo V. Ažukaitė, o suaugusiųjų grupėje geriausia paskelbta taip pat “Gintarinės špagos” atstovė – Rimantė Pacevičiūtė.

Tarp vaikinų geriausias šiais metais buvo kauniečiai jaunis Rokas Jukna ir, tarp jaunimo – Edgaras Dvariškis, o suaugusiųjų geriausiu fechtuotoju tapo svetur gyvenantis Tomas Krasikovas.

Šiemet taip pat suskaičiuotas rekordinis “Lietuvos taurės” dalyvių skaičius – net 84 sportininkai. Džiugu, kad fechtavimas Lietuvoje sulaukia vis daugiau populiarumo ir leidžia tikėtis dar aukštesnių rezultatų kitose varžybose.