2018 m. Lietuvos jaunių fechtavimo čempionatas

Gintarinė Špaga paskelbė 2018-01-07 15:19   [ atnaujinta 2018-01-07 15:32 ]

Savaitgalį vyko pirmosios varžybos šiais metais – Lietuvos jaunių fechtavimo čempionatas. Fechtuotojai susirungė individualiose ir komandinėse rungtyse, kuriose jaunieji klubo fechtuotojai susižėrė krūvą medalių.
Vaikinų individualiose varžybose finale susitiko du „Gintarinės špagos“ jauniai – laimėtoju tapo Dominykas Činga, o antrą vietą užėmė Ilja Ivaškov. Trečias vietas pasidalino kauniečiai Kajus Marozas ir Titas Puronas.


Merginų individualių varžybų nugalėtoja tapo penkiakovininkė Monika Rėkutė, finale įveikusi „Gintarinės špagos“ kovotoją Patriciją Ščetko. Dar viena „gintarinė“ fechtuotoja Ivona Stavickaja kartu su penkiakovininke Elžbieta Adomaityte pasidalino trečiąją vietą.


Vaikinų komandinėse čempionato varžybose pirmą vietą taip pat iškovojo „Gintarinės špagos“ vaikinai: Dominykas Činga, Ilja Ivaškov, Daniel Sosna ir Alanas Rinkevič. Finale jiems nusileido klubo draugai – „Gintarinės špagos“ antroji vaikinų komanda: Danielius Bondarovas, Demjan Filon, Makar Lozenko ir Tomas Sudzilovskis. Treti liko svečiai iš Kauno.


Komandinėse merginų varžybose pirma vieta atiteko penkiakovininkėms  - „Muškietininkų“ merginų komandai (E. Adomaitytė, M. Gineitytė, M. Rėkutė). „Gintarinės špagos“ merginos (Lurdė Grabovskytė, Ivona Stavickaja, Patricija Ščetko ir Emilė Mikailaitė) užėmė antrą vietą, o viešnios iš Kauno – trečiąją.


Treneriai ir žiūrovai pasveikino nugalėtojus ir dalyvius, nes svarbiausia, kaip sakoma, yra gerai pradėti naujus metus, dėl ko mes ir džiaugiamės. Jaunųjų fechtuotojų dabar laukia aktyvus pavasario sezonas ir tarptautinės varžybos, kuriose linkime sėkmės ir stiprybės.
Varžybų rezultatai

Linksmų Šv.Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-12-27 02:49   [ atnaujino 2017-12-27 02:54, Rūta Latinytė ]

Fechtavimo klubas "Gintarinė špaga" sveikina visus su atėjusiomis ir artėjančiomis šventėmis! Linkime kuo geriausios kloties 2018-ais metais!

Nuotraukos iš vaikų ir jaunučių Kalėdų turnyro:
2017 m. Lietuvos taurės varžybose sidabras ir bronza!

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-12-11 13:21

2017 m. Gruodžio 9 d. Kaune vyko Lietuvos fechtavimo taurės varžybos. Taip pat buvo minimas Lietuvos fechtavimo 70-mečio jubiliejus. Nugalėtojais tapo E. Cimborevičius (LAT) ir V. Ažukaitė (Dvikova). "Gintarinės špagos" atstovai iškovojo sidabrą - Olivija Mašalo ir bronzą - Javgenij Stalmakovas.

Buvo apdovanoti geriausi 2017 m. sportininkai. Jaunių grupėje geriausiais pripažinti D. Činga ir I. Stavickaja, jaunimo – A. Salokas ir O. Mašalo, suaugusiųjų J. Stalmakovas ir V. Ažukaitė.Gwiazdka ze szpadą - Polska, Gliwice

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-12-05 00:33   [ atnaujino 2017-12-07 02:37, Viktoras Salėtis ]

Gruodžio 02-03 dienomis Lenkijoje, Glivicose vyko tarptautinis vaikų ir jaunučių fechtavimo turnyras "Gwiazdka ze szpadą", kuriame dalyvavo ir "Gintarinės špagos" jauni kovotojai. Džiaugiamės Iljos Ivashkovo iškovotu bronzos medaliu bei sėkmingu kitų mūsų klubo atstovų pasirodymu. Varžybų rezultatus galima rasti čia.


Nuotraukų albumas.

2017 m. LIETUVOS JAUNUČIŲ IR VAIKŲ PIRMENYBĖS

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-11-28 01:48   [ atnaujinta 2017-11-28 01:53 ]

2017 m. Lapkričio 25-26 d. Vilniuje vyko „Arimex“ fechtavimo taurės bei Lietuvos jaunučių ir vaikų pirmenybės. Keturiose amžiaus grupėse susikovė virš 130 sportininkų iš Lietuvos ir Latvijos. Sveikiname "Gintarinės špagos" jaunuosius sportininkus, kurie iškovojo net 10 medalių! Varžybų rezultatai čia.


Nuotraukų albumas

J. Subačiaus fechtavimo taurė Kaune

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-10-27 06:03   [ atnaujinta 2017-10-27 06:14 ]

Spalio 21 d. Vyko Juozo Subačiaus atminimo taurės fechtavimo varžybos. J. Subačius nusipelnęs Lietuvos fechtavimui žmogus – aštuoniskart iškovojęs stipriausio kardininko Lietuvoje vardą, Lietuvos sporto universiteto dvikovų katedros ilgametis vedėjas, išugdęs eilę fechtavimo trenerių – dėstytojų, sėkmingai besidarbuojančių šioje srityje. Turnyras surinko 70 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir netgi Sardinijos (Italija) ir Belgijos.

Čempionų titulus iškovojo svečiai iš Latvijos J. Vilcanė ir E. Cimborevič. "Gintarinės špagos" sportininkai Olivija Mašalo ir Povilas Markevičius pasipuošė bronzos medaliais. Sveikiname prizininkus!2017 m. Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynės

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-10-09 03:00   [ atnaujino 2017-10-11 14:07, Viktoras Salėtis ]

Šį savaitgalį visi jauniausi Lietuvos fechtuotojai susirinko Klaipėdoje, kur vyko asmeninės ir komandinės Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių fechtavimo varžybos. Klubas „Gintarinė špaga“ šiose varžybose šį kartą buvo pats stipriausias ir susirinko beveik visus medalius.

Merginų tarpe antrą vieną iškovojo Aušrinė Šimkutė, o dvi trečias pelnė Ivona Stavickaja ir Lurdė Grabovskytė. Tarp vaikinų – nugalėtoju tapo Dominykas Činga, antroje vietoje – Daniel Filipovič, trečioje – Ilja Ivaškov.

Komandinėse varžybose „Gintarinė špaga“ buvo nenugalima ir laimėjo pirmą ir antrą vietą tarp merginų bei pirmą ir antrą vieną tarp vaikinų komandų.

Sveikiname visus dalyvius, prizininkus ir priešininkus – ačiū už puikų renginį ir gerus įspūdžius!Šiaurės šalių jaunimo ir jaunių fechtavimo čempionatas

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-09-28 03:22   [ atnaujinta 2017-09-28 03:50 ]

Savaitgalį Hapsalu mieste (Estija) vyko kasmetinis Šiaurės šalių jaunimo ir jaunių fechtavimo čempionatas. Lietuvą atstovavo beveik pusšimtis sportininkų tame tarpe ir "Gintarinės Špagos" atstovai.

Povilas Markevičius, pogrupyje pralaimėjęs tik vieną kovą, atkrentamosiose nusileido Estijos sportininkui ir nepateko į geriausių 32.

Olivijai Mašalo (3/5) ir Ivonai Stavickajai (4/6), nepavyko perkopti 16 barjero, galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 28 ir 22 vietos. Patricija Ščetko (4/6), Lurdė Grabovskytė (4/6) ir Aušrinė Šimkutė (1/5) atkrentamosiose pralaimėjo pirmąsias kovas ir nepateko į geriausių 32.

Dominykas Činga (3/6), Ilja Ivashkov (1/5) priešininkams nusileido jau pirmojoje kovoje. Kiti lietuviai pasirodė kukliau, Demjan Filon neįveikė atkrentamųjų slenksčio.

Jaunių merginų grupėje dalyvavo 78 sportininkės. Šioje amžiaus grupėje, Lurdė Grabovskytė (3/6) ir Ivona Stavikaja (3/6) patekusios į 32 nusileido Švedijos ir Estijos kovotojoms ir atitinkamai užėmė 30 ir 28 vietas. Patricija Ščetko (2/5) ir  Aušrinė Šimkutė (1/5) pasirodė kukliau ir pirmoji kova dėl patekimo į 32 buvo lemtinga.

Čempionate taip pat vyko ir U14 bei U12 varžybos. Vaikinų U14 Ilja Ivashkov iškovojęs tris pergales, vėlesnėje kovoje neįveikė priešininko ir užėmė 27 vietą.

U12 varžybų kategorijoje dalyvavo po du Lietuvos fechtuotojus. Merginų grupėje Sofija Zavjalova (3/4) ir Agata Tsarkova (1/5) dėl patekimo į geriausių 8 nusileido Estijos fechtuotojoms ir atitinkamai užėmė 9 ir 13 vietas.

(Visas straipsnis: Per plauką nuo medalių – Šiaurės šalių čempionatas)

Live results:
Men`s Epee (U12, U14, Cadet, Junior, Junior team)
Women`s Epee (U12, U14, Cadet, Junior, Junior team)

Švenčiame tarptautinę fechtavimo dieną

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-09-11 13:38   [ atnaujinta 2017-09-11 13:41 ]

Šį savaitgalį „Gintarinė špaga“ kartu su viso pasaulio fechtuotojais šventė tarptautinę fechtavimo dieną. Šia proga supažindinome su fechtavimo sportu prekybos centro „Ozas“ lankytojus. Buvo ir demonstracinių kovų, ir konkursų vaikams, ir prizų. O drąsiausi žiūrovai patys išbandė, ką reiškia laikyti rankose špagą.


Lietuvos ir Lenkijos jaunimo fechtuotojai kovojo Šalčininkų rajone

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-08-07 04:33   [ atnaujinta 2017-08-07 04:35 ]

Šalčininkų rajone esanti Šalčininkėlių gyvenvietė jau trečius metus iš eilės tampa traukos centru fechtavimo sporto jaunimui. Šią vasarą čia vėl vyksta Lietuvos ir Lenkijos jaunimo fechtuotojų susitikimas – Vilniaus fechtuotojų klubas „Gintarinė špaga“ suvienijo jėgas kartu su keliais fechtavimo klubais iš Lenkijos – Krokuvos ir Siemianowice Śląskie miestų. Šia proga palaikyti rankose špagą progą turėjo ir vietos vaikai. Abiejų šalių jaunimo, jaunių ir jaunučių rinktinės nariai bei jų bičiuliai Šalčininkėliuose apsistojo visą savaitę, o sportininkams įprastus užsiėmimus paįvairino pažintis su abiejų šalių kalba ir kultūra.

„Susitikti su fechtuotojais iš kaimyninės Lenkijos mums yra labai svarbi patirtis ir proga pasimokyti iš jų, o svečiams – išmokti kažko naujo ir iš mūsų. Iš tiesų su sportininkais iš kitų šalių bendraujame daug, bet dažniausiai – varžybose, kur nelieka laiko plačiau susipažinti ir pasidalinti įspūdžiais iš kasdieninio gyvenimo. Gyvendami kartu visą savaitę atradome labai daug bendro“, – teigia „Gintarinės špagos“ prezidentas Jurijus Mašalo, kuris taip pat yra Lietuvos fechtavimo rinktinės vyriausiasis treneris. Kartu su treneriu stovykloje vieši ir dalis Lietuvos suaugusiųjų, taip pat jaunimo ir jaunučių fechtavimo rinktinių narių.

Šalčininkėliuose susitikę jaunieji fechtuotojai ne tik sportuoja, o didelę dalį laiko skiria ir kultūrinei veiklai, kurią pasirinko patys dalyviai.

„Svečiai iš Lenkijos labai norėjo aplankyti Vilniaus senamiestį, pamatyti Aušros vartus, todėl visą laiką užsidarę sporto salėje nesėdėjome, keliavome. Kas rytą bėgiodami aplankėme ir Šalčininkėlių apylinkes, nepralenkėme ir vandens telkinių. Labiausiai įsiminusios akimirkos buvo sekmadienį vykęs talentų vakaras – fechtuotojai, kad ir kokioje šalyje begyventų, dažnai turi įdomių pomėgių – groja gitara, smuiku, yra baigę muzikos ar dailės mokyklas“, – pasakoja treneris Viktoras Salėtis.

Pasak V. Salėčio, iš Lenkijos atvykusiems vaikams buvo ypač įdomu išgirsti apie tai, kad Lietuvos lenkai mokosi lenkiškose mokyklose ir moka gausą kalbų – lietuvių, lenkų, rusų, anglų, kurios visos pravertė bendraujant susitikimo dalyviams.

Fechtavimo pamokos kartu priminė ir istorinius įvykius. Verta prisiminti, kad tuo metu, kai muškietininkai XVII-XVIII a. saugojo Prancūzijos karalius, Lietuvoje ir Lenkijoje buvo Abiejų Tautų Respublika arba Rzeczpospolita. XVI-XVII a. tai buvo viena didžiausių valstybių Europoje, o svarbią jos karinių pajėgų dalį sudarė husarai, kurių ginkluotėje įprastas ginklas buvo ilgas ir lenktas kavalerijos kardas.

Sportinis fechtavimas nuo istorinių laikų gerokai pasikeitė, tačiau išsaugojo dvikovų kovotojams svarbias vertybes – būtinybę gerbti priešininką, pasisveikinti prieš kovą ir po jos, laikytis etikos ir sąžiningos kovos taisyklių. Šiuolaikinis fechtavimas yra olimpinis sportas nuo pat pirmųjų Olimpinių žaidynių, vykusių 1896 metais Graikijoje. Olimpinėse žaidynėse, fechtavimo rungtyje, Lietuva kol kas dalyvavo tik du kartus – 1952 ir 1956 metais jose kovojo lietuvis špagininkas Juozas Ūdras.

Lenkijoje šiuolaikinis sportinis fechtavimas turi gilias tradicijas ir aukštus pasiekimus – per visą istoriją lenkų kovotojai yra pelnę net 22 olimpinius medalius. Šiais metais pasaulio čempionate ant podiumo žengė Lenkijos špagininkių moterų komanda, iškovojusi trečiąją vietą. Jaunimo gretose, pasaulio jaunimo fechtavimo čempionate šiais metais lenkų vaikinų špagos komandą pelnė sidabro medalius.

„Šalčininkėliuose fechtuotojai vasarą įsikuria jau trečius metus iš eilės ir tikimės šią tradiciją tęsti. Kiekvieno trenerio svajonė ir tikslas yra užauginti stiprią sportininkų kartą, tad kas žino, galbūt ateityje dar išgirsime apie čia susitikusių fechtuotojų pasiekimus“, – teigia J. Mašalo.

Tarptautinis fechtuotojų susitikimas Šalčininkėliuose rengiamas įgyvendinant projektą „Fechtavimas sujungia“, kuriuo siekiama skatinti draugišką šalių kaimynystę ir geresnį tarpusavio pažinimą, įtraukiant ir tautines mažumas. Pasitelkus bendrą pomėgį – fechtavimą – susitikimo dalyviai ieškojo bendrų interesų, jungiančių abiejų šalių ir skirtingų tautybių jaunimą. Projektą finansuoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų paramos fondas.
1-10 of 72