Sekite mus facebook'e:

2020 M. LIETUVOS JAUNIŲ ČEMPIONATAS

Gintarinė Špaga paskelbė 2020-01-19 05:11

Savaitgalį Vilniuje vyko Lietuvos jaunių fechtavimosi čempionatas, kuriame tiek vaikinų, tiek merginų finalinėse kovose susitiko "Gintarinės špagos" auklėtiniai. Tarp merginų pirmąją vietą užėmė Lurdė Grabovskytė, nugalėjusi klubo draugę Aušrinę Šimkutę, o trečioje vietoje liko Karina Prokopovič. Tarp vaikinų pirmoji vieta atiteko Demjan Filon, finale įveikusiam klubo draugą Makar Lozenko. Treneriai džiaugiasi ir didžiuojasi visų prizininkų ir dalyvių pasirodymu - kaip ir kiekvienos varžybos, taip ir šios suteikė naujų vertingų pamokų ir pasiekimų.
EU CADET CIRCUIT - SLOVAKIA - BRATISLAVA

Viktoras Salėtis paskelbė 2020-01-14 02:32

LT pirma komanda - laimėjome prieš Turkija. Dėl 16 pralaimėjome Ukrainos pirmai komandai. Likome 28 iš 43.


Olivija Mašalo – Juozo Subačiaus atminimo taurės finale

Gintarinė Špaga paskelbė 2019-10-29 14:09   [ atnaujino 2019-10-29 14:17, Viktoras Salėtis ]

Šį savaitgalį Lietuvos sporto universitete Kaune vyko VI-asis Juozo Subačiaus atminimo taurės fechtavimo turnyras. 

Šių metų nugalėtoja tapo Viktė Ažukaitė, su kuria finale susitiko “Gintarinės špagos” kovotoja Olivija Mašalo. Į aštuntuką taip pat pateko dar trys klubo špagininkės: Lurdė Grabovskytė, Aušrinė Šimkutė ir Liepa Zaronskytė, kuri taip pat gavo apdovanojimą kaip aukščiausią vietą užėmusi jauniausia dalyvė. „Dar yra, kur tobulėti, tačiau rezultatai džiugina ir teikia daug vilčių“, – po varžybų sakė Oliviją treniruojantis Viktoras Salėtis.

Vyrų finalinėje kovoje čempiono titulas atiteko Tomui Makarovui. Tarp aštuonių geriausiųjų pateko du mūsų klubo sportininkai: Povilas Markevičius bei Vaidas Petraitis. 

Sveikiname visus dalyvius ir prizininkus už puikias kovas, sąžiningą kovą ir sportui atiduotas jėgas.Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo čempionatas 2019

Gintarinė Špaga paskelbė 2019-10-22 06:56

Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo čempionate (Oslo,Norvegija) mūsų klubo jaunos kovotojos A. Pylinova ir L. Zaronskytė iškovojo bronzos medalius! Taip pat bronzą iškovojo Lietuvos merginų U20 komanda, kurią atstovavo "Gintarinės špagos" sportininkės I. Stavickaja ir P. Ščetko! Sveikiname!Emilija ir Ignas - nauja šeima!

Gintarinė Špaga paskelbė 2019-10-22 06:39

Sveikiname Emiliją ir Igną svarbiausios gyvenimo šventės proga!


Iškovoti medaliai Gardine!

Gintarinė Špaga paskelbė 2019-05-16 00:18   [ atnaujinta 2019-05-16 00:20 ]

Savaitgalį, gegužės 12-13 d. mūsų sportininkai kovojo Gardine (Baltarusija) A.Černuševič atminimui skirtame turnyre. Ant prizininkų pakylos kopė Lurdė Grabovskytė, iškovojusi antrą vietą ir Anastasija Pylinova, iškovojusi trečią vietą.
Komandiniame turnyre merginų komanda iškovojo sidabrą o vaikinų - bronzą!


A.Pylinova ir L.Grabovskytė iškovojo bronzą European U23 and U14 Circuits varžybose

Viktoras Salėtis paskelbė 2019-05-08 04:42

Savaitgalį 2019.05.04-05 d. Kaune įvyko aštuntasis „Gaja – Dvikova Taurė“ fechtavimo turnyras. Varžybose dalyvavo beveik 200 sportinkų iš 15 šalių. Džiaugiamės „Gintarinės špagos“ kovotojų puikiais pasiekimais:
Anastasija Pylinova – bronza U14 kategorijoje, taip pat geriausia varžybų Lietuvos kovotoja
Lurdė Graboskytė – bronza U23 kategorijoje, taip pat geriausia varžybų Lietuvos kovotoja
Daniel Sosna – 8 vieta U14 kategorijoje, taip pat geriausias varžybų Lietuvos kovotojas

Komandinėse varžybose U14 mergaičių grupėje Lietuvos pirma komanda (Prokopovič Karina, Pylinova Anastasija, Narbutaitė Monika, Zaronskytė Liepa) pasipuošė sidabro medaliais.
Sveikiname!
Iškovoti 5 medaliai Baltarusijos čempionate 2019

Gintarinė Špaga paskelbė 2019-04-23 00:54

2019 m. Velykų savaitgalį Lietuvos fechtuotojų delegacija vyko į suaugusiųjų Baltarusijos čempionatą Minske (Baltarusija). Varžybose dalyvavo 5 moterys ir 4 vyrai iš Lietuvos.

Geriausiai sekėsi T. Makarovui, iškovojusiam bronzos medalį. Mūsų klobo sportininkai J. Stalmakov ir P. Markevičius iškovojo 10 ir 15 vt. A. Rynkevič dėl patekimo į 32 pralaimėjo komandos draugui P. Markevičiui ir užėmė 47 vt. Iš viso dalyvavo 69 sportininkai.

Moterų varžybose V. Ažukaitė iškovojo čempionės vardą. P. Bajorūnaitė ir "Gintarinės špagos" atstovė O. Mašalo iškovojo bronzos medalius. L. Grabovskytė pogrupyje pralaimėjusi tik vieną kovą, atkrintamosiose susitiko su O. Mašalo ir pralaimėjusi nepateko tarp 16 geriausiųjų. A. Šimkutei nepavyko įveikti atkrintamųjų barjero. Iš viso dalyvavo 47 fechtuotojos.

Komandinėse varžybose dalyvave vyrai – T. Makarovas, A. Rynkevič, J. Stalmakov ir P. Markevičius 45:19 įveikė Maskvos komandą, 45:43 nugalėjo Minsko-1 komandą, o kovoje dėl bronzos medalių nepaliko šansų Bresto komandai 45:38. Iš viso dalyvavo 15 komandų.

Sveikinam prizininkus ir nugalėtojus!

2019m. jaunimo ir kadetų pasaulio čempionatas Torunėje

Gintarinė Špaga paskelbė 2019-04-17 00:21

2019m. balandžio 12-14 dienomis Torunės mieste (Lenkija) vyko pasaulio jaunimo bei kadetų čempionatas. Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvavo daug mūsų klubo atstovų. Gerai pasirodė Olivija Mašalo, jaunimo rungtyje iškovojusi 43 vietą tarp 155 dalyvių bei Lurdė Grabovskytė, kadetų rungtyje iškovojusi 37 vietą tarp 118 geriausių pasaulio jaunų kovotojų.


Varšuvoje L. Grabovskytė laimėjo auksą

Gintarinė Špaga paskelbė 2019-04-08 02:44

Savaitgalį Varšuvoje vykusiame tarptautiniame jaunių ir jaunučių fechtavimo turnyre „Warszawska Syrenka“  Lietuvos fechtuotojai laimėjo net du aukso medalius. Lurdė Grabovskytė 2003 – 2004 metų gimimo amžiaus grupėje finale 15:7 užtikrintai įveikė vengrę Emma Hajdu. Jaunesnėje vaikinų 2005 – 2006 metų grupėje pirmas buvo Mindaugas Sipavičius, rezultatu 12:11 laimėjęs prieš lenką Paweł Spandel. „Warszawska Syrenka“ yra vienos svarbesnių jauniams varžybų regione, kur kasmet dalyvauja keli šimtai skirtingų amžiaus grupių fechtuotojų iš Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos, Vengrijos, Rusijos, Vokietijos ir Ukrainos.

Šį turnyrą lietuviai fechtuotojai laimėjo pirmą kartą. Vertindami augančius perspektyvius sportininkus treneriai teikia daug vilčių.

„Lietuviai šiame turnyre šiemet pasirodė išties puikiai. Lurdei Grabovskytei tai buvo ypač gera repeticija prieš artėjantį pasaulio kadetų ir jaunimo čempionatą. Tikiuosi, kad pergalė suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir užsispyrimo. Gerų rezultatų pasiekė ir kiti dalyvavę vaikai, labai visais džiaugiamės“, – teigė L. Grabovskytę treniruojantis Lietuvos fechtavimo rinktinės vyriausiasis treneris ir klubo „Gintarinė špaga“ prezidentas Jurijus Mašalo.

Nugalėtojo Mindaugo Sipavičiaus trenerė Rasa Ažukienė taip pat negailėjo gerų žodžių perspektyviam ir motyvuotam jaunajam sportininkui. Trenerė pabrėžė, kad Lenkijoje vykstančiose varžybose konkurencija – itin didelė.

„Lietuviai pirmą kartą laimi šį turnyrą, ir smagu, kad vaikinų ir merginų gretose vienu metu. Tai rodo, kad mūsų jaunųjų sportininkų meistriškumo lygis sparčiai kyla. Lenkijos fechtuotojai istoriškai yra labai stiprūs ir nuolat dalyvauja olimpinėse žaidynėse, todėl varžytis su jų ir kitų centrinės Europos šalių augančia jaunąja karta nėra lengva. Šiandien matome, kad jau galime su varžovais labai rimtai konkuruoti”, – teigia Kauno sporto mokyklos „Gaja“ fechtavimo trenerė R. Ažukienė.

Lietuvos fechtuotojų delegacija savaitgalį Varšuvoje buvo kaip niekad gausi. Kitų dalyvių rezultatai taip pat džiugino. Merginų 2003 – 2004 gimimo metų grupėje Aušrinė Šimkutė iš „Gintarinės špagos“ klubo pateko į aštuntuką ir liko septinta.  Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinė Gerda Kriaučiūnaitė – vienuolikta, jos kolegė Eglė Rauktytė – dvidešimt trečia. Jaunesnėje 2005 – 2006 metų merginų grupėje Karina Prokopovič („Gintarinė špaga“)  liko devinta, Monika Narbutaitė („Gaja“) – penkiolikta, Anastasija Pylinova  („Gintarinė špaga“) – septyniolikta, Urtė Irician („Gaja“) – dvidešimt pirma, Beatričė Vitonė („Gaja“) – dvidešimt penkta. Jauniausioje 2007 – 2008 metų grupėje Nikita Makarskaitė („Gaja“) – dvidešimta, jos klubo draugė Justė Tamošuitytė – dvidešimt šešta.

Tarp vaikinų vyriausioje 2007 – 2008 gimimo metų grupėje Demjan Filon („Gintarinė špaga“) užėmė dvyliktą vietą, Aidas Tamošiūnas („Gaja“) – tryliktą, Makar Lozenko ir Jevgenij Šapovalov („Gintarinė špaga“) – devynioliktą ir dvidešimtą, o Ilja Ivaškov – dvidešimt penktą. 2005 – 2006 metų grupėje kitas „Gajos“ klubo narys Matas Madišauskas liko vienuoliktas, vilnietis Daniel Sosna iš „Gintarinės špagos“ – septynioliktas, jo kolega Tomas Sudzilovskij – dvidešimt ketvirtas. Jauniausioje 2007 – 2008 metų amžiaus grupėje Rytis Rauktys („Gaja“) liko dešimtas, jo klubo draugai Benas Šimkevičius ir Mantas Kriaučiūnas atitinkamai – šešioliktoje ir septynioliktoje vietose.


1-10 of 113