J. Subačiaus fechtavimo taurė Kaune

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-10-27 06:03   [ atnaujinta 2017-10-27 06:14 ]

Spalio 21 d. Vyko Juozo Subačiaus atminimo taurės fechtavimo varžybos. J. Subačius nusipelnęs Lietuvos fechtavimui žmogus – aštuoniskart iškovojęs stipriausio kardininko Lietuvoje vardą, Lietuvos sporto universiteto dvikovų katedros ilgametis vedėjas, išugdęs eilę fechtavimo trenerių – dėstytojų, sėkmingai besidarbuojančių šioje srityje. Turnyras surinko 70 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir netgi Sardinijos (Italija) ir Belgijos.

Čempionų titulus iškovojo svečiai iš Latvijos J. Vilcanė ir E. Cimborevič. "Gintarinės špagos" sportininkai Olivija Mašalo ir Povilas Markevičius pasipuošė bronzos medaliais. Sveikiname prizininkus!2017 m. Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynės

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-10-09 03:00   [ atnaujino 2017-10-11 14:07, Viktoras Salėtis ]

Šį savaitgalį visi jauniausi Lietuvos fechtuotojai susirinko Klaipėdoje, kur vyko asmeninės ir komandinės Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių fechtavimo varžybos. Klubas „Gintarinė špaga“ šiose varžybose šį kartą buvo pats stipriausias ir susirinko beveik visus medalius.

Merginų tarpe antrą vieną iškovojo Aušrinė Šimkutė, o dvi trečias pelnė Ivona Stavickaja ir Lurdė Grabovskytė. Tarp vaikinų – nugalėtoju tapo Dominykas Činga, antroje vietoje – Daniel Filipovič, trečioje – Ilja Ivaškov.

Komandinėse varžybose „Gintarinė špaga“ buvo nenugalima ir laimėjo pirmą ir antrą vietą tarp merginų bei pirmą ir antrą vieną tarp vaikinų komandų.

Sveikiname visus dalyvius, prizininkus ir priešininkus – ačiū už puikų renginį ir gerus įspūdžius!Šiaurės šalių jaunimo ir jaunių fechtavimo čempionatas

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-09-28 03:22   [ atnaujinta 2017-09-28 03:50 ]

Savaitgalį Hapsalu mieste (Estija) vyko kasmetinis Šiaurės šalių jaunimo ir jaunių fechtavimo čempionatas. Lietuvą atstovavo beveik pusšimtis sportininkų tame tarpe ir "Gintarinės Špagos" atstovai.

Povilas Markevičius, pogrupyje pralaimėjęs tik vieną kovą, atkrentamosiose nusileido Estijos sportininkui ir nepateko į geriausių 32.

Olivijai Mašalo (3/5) ir Ivonai Stavickajai (4/6), nepavyko perkopti 16 barjero, galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 28 ir 22 vietos. Patricija Ščetko (4/6), Lurdė Grabovskytė (4/6) ir Aušrinė Šimkutė (1/5) atkrentamosiose pralaimėjo pirmąsias kovas ir nepateko į geriausių 32.

Dominykas Činga (3/6), Ilja Ivashkov (1/5) priešininkams nusileido jau pirmojoje kovoje. Kiti lietuviai pasirodė kukliau, Demjan Filon neįveikė atkrentamųjų slenksčio.

Jaunių merginų grupėje dalyvavo 78 sportininkės. Šioje amžiaus grupėje, Lurdė Grabovskytė (3/6) ir Ivona Stavikaja (3/6) patekusios į 32 nusileido Švedijos ir Estijos kovotojoms ir atitinkamai užėmė 30 ir 28 vietas. Patricija Ščetko (2/5) ir  Aušrinė Šimkutė (1/5) pasirodė kukliau ir pirmoji kova dėl patekimo į 32 buvo lemtinga.

Čempionate taip pat vyko ir U14 bei U12 varžybos. Vaikinų U14 Ilja Ivashkov iškovojęs tris pergales, vėlesnėje kovoje neįveikė priešininko ir užėmė 27 vietą.

U12 varžybų kategorijoje dalyvavo po du Lietuvos fechtuotojus. Merginų grupėje Sofija Zavjalova (3/4) ir Agata Tsarkova (1/5) dėl patekimo į geriausių 8 nusileido Estijos fechtuotojoms ir atitinkamai užėmė 9 ir 13 vietas.

(Visas straipsnis: Per plauką nuo medalių – Šiaurės šalių čempionatas)

Live results:
Men`s Epee (U12, U14, Cadet, Junior, Junior team)
Women`s Epee (U12, U14, Cadet, Junior, Junior team)

Švenčiame tarptautinę fechtavimo dieną

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-09-11 13:38   [ atnaujinta 2017-09-11 13:41 ]

Šį savaitgalį „Gintarinė špaga“ kartu su viso pasaulio fechtuotojais šventė tarptautinę fechtavimo dieną. Šia proga supažindinome su fechtavimo sportu prekybos centro „Ozas“ lankytojus. Buvo ir demonstracinių kovų, ir konkursų vaikams, ir prizų. O drąsiausi žiūrovai patys išbandė, ką reiškia laikyti rankose špagą.


Lietuvos ir Lenkijos jaunimo fechtuotojai kovojo Šalčininkų rajone

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-08-07 04:33   [ atnaujinta 2017-08-07 04:35 ]

Šalčininkų rajone esanti Šalčininkėlių gyvenvietė jau trečius metus iš eilės tampa traukos centru fechtavimo sporto jaunimui. Šią vasarą čia vėl vyksta Lietuvos ir Lenkijos jaunimo fechtuotojų susitikimas – Vilniaus fechtuotojų klubas „Gintarinė špaga“ suvienijo jėgas kartu su keliais fechtavimo klubais iš Lenkijos – Krokuvos ir Siemianowice Śląskie miestų. Šia proga palaikyti rankose špagą progą turėjo ir vietos vaikai. Abiejų šalių jaunimo, jaunių ir jaunučių rinktinės nariai bei jų bičiuliai Šalčininkėliuose apsistojo visą savaitę, o sportininkams įprastus užsiėmimus paįvairino pažintis su abiejų šalių kalba ir kultūra.

„Susitikti su fechtuotojais iš kaimyninės Lenkijos mums yra labai svarbi patirtis ir proga pasimokyti iš jų, o svečiams – išmokti kažko naujo ir iš mūsų. Iš tiesų su sportininkais iš kitų šalių bendraujame daug, bet dažniausiai – varžybose, kur nelieka laiko plačiau susipažinti ir pasidalinti įspūdžiais iš kasdieninio gyvenimo. Gyvendami kartu visą savaitę atradome labai daug bendro“, – teigia „Gintarinės špagos“ prezidentas Jurijus Mašalo, kuris taip pat yra Lietuvos fechtavimo rinktinės vyriausiasis treneris. Kartu su treneriu stovykloje vieši ir dalis Lietuvos suaugusiųjų, taip pat jaunimo ir jaunučių fechtavimo rinktinių narių.

Šalčininkėliuose susitikę jaunieji fechtuotojai ne tik sportuoja, o didelę dalį laiko skiria ir kultūrinei veiklai, kurią pasirinko patys dalyviai.

„Svečiai iš Lenkijos labai norėjo aplankyti Vilniaus senamiestį, pamatyti Aušros vartus, todėl visą laiką užsidarę sporto salėje nesėdėjome, keliavome. Kas rytą bėgiodami aplankėme ir Šalčininkėlių apylinkes, nepralenkėme ir vandens telkinių. Labiausiai įsiminusios akimirkos buvo sekmadienį vykęs talentų vakaras – fechtuotojai, kad ir kokioje šalyje begyventų, dažnai turi įdomių pomėgių – groja gitara, smuiku, yra baigę muzikos ar dailės mokyklas“, – pasakoja treneris Viktoras Salėtis.

Pasak V. Salėčio, iš Lenkijos atvykusiems vaikams buvo ypač įdomu išgirsti apie tai, kad Lietuvos lenkai mokosi lenkiškose mokyklose ir moka gausą kalbų – lietuvių, lenkų, rusų, anglų, kurios visos pravertė bendraujant susitikimo dalyviams.

Fechtavimo pamokos kartu priminė ir istorinius įvykius. Verta prisiminti, kad tuo metu, kai muškietininkai XVII-XVIII a. saugojo Prancūzijos karalius, Lietuvoje ir Lenkijoje buvo Abiejų Tautų Respublika arba Rzeczpospolita. XVI-XVII a. tai buvo viena didžiausių valstybių Europoje, o svarbią jos karinių pajėgų dalį sudarė husarai, kurių ginkluotėje įprastas ginklas buvo ilgas ir lenktas kavalerijos kardas.

Sportinis fechtavimas nuo istorinių laikų gerokai pasikeitė, tačiau išsaugojo dvikovų kovotojams svarbias vertybes – būtinybę gerbti priešininką, pasisveikinti prieš kovą ir po jos, laikytis etikos ir sąžiningos kovos taisyklių. Šiuolaikinis fechtavimas yra olimpinis sportas nuo pat pirmųjų Olimpinių žaidynių, vykusių 1896 metais Graikijoje. Olimpinėse žaidynėse, fechtavimo rungtyje, Lietuva kol kas dalyvavo tik du kartus – 1952 ir 1956 metais jose kovojo lietuvis špagininkas Juozas Ūdras.

Lenkijoje šiuolaikinis sportinis fechtavimas turi gilias tradicijas ir aukštus pasiekimus – per visą istoriją lenkų kovotojai yra pelnę net 22 olimpinius medalius. Šiais metais pasaulio čempionate ant podiumo žengė Lenkijos špagininkių moterų komanda, iškovojusi trečiąją vietą. Jaunimo gretose, pasaulio jaunimo fechtavimo čempionate šiais metais lenkų vaikinų špagos komandą pelnė sidabro medalius.

„Šalčininkėliuose fechtuotojai vasarą įsikuria jau trečius metus iš eilės ir tikimės šią tradiciją tęsti. Kiekvieno trenerio svajonė ir tikslas yra užauginti stiprią sportininkų kartą, tad kas žino, galbūt ateityje dar išgirsime apie čia susitikusių fechtuotojų pasiekimus“, – teigia J. Mašalo.

Tarptautinis fechtuotojų susitikimas Šalčininkėliuose rengiamas įgyvendinant projektą „Fechtavimas sujungia“, kuriuo siekiama skatinti draugišką šalių kaimynystę ir geresnį tarpusavio pažinimą, įtraukiant ir tautines mažumas. Pasitelkus bendrą pomėgį – fechtavimą – susitikimo dalyviai ieškojo bendrų interesų, jungiančių abiejų šalių ir skirtingų tautybių jaunimą. Projektą finansuoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų paramos fondas.
Pasaulio fechtavimo čempionatas Leipzige

Viktoras Salėtis paskelbė 2017-07-25 01:43   [ atnaujinta 2017-07-25 09:01 ]

"Gintarinės špagos" atstovai dalyvavo pasaulio fechtavimo suaugusiųjų čempionate Leipcige (Vokietija). 
Vyrų grupėje Javgenij Stalmakov užėmė 149 vietą iš 214 dalyvių. Moterų grupėje Oliviją Mašalo tik viena kova skyrė nuo geriausiųjų 64-uko, galutinėje įskaitoje - 91 vieta. Rimantė Pacevičiūtė 108  vietą iš 137 fechtuotojų.


Baltijos šalių jaunimo žaidynėse – Olivijos aukso medalis

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-07-15 02:05   [ atnaujinta 2017-07-15 02:10 ]

2017 m. Liepos 7-9 dienomis, Breste (Baltarusija) vyko Baltijos šalių jaunimo žaidynės. Fechtavimo varžybose rungėsi aštuoni Lietuvos atstovai – Olivija Mašalo (GŠ), Karolina Štreimikytė, Leonardas Kalininas, Arnas Salokas, Rokas Jukna ir Povilas Markevičius (GŠ).

Vaikinų grupėje geriausiai sekėsi Leonardui Kalininui, kuris pogrupyje įveikė visus varžovus ir iki pat finalo nepaliko vilčių kitiems sportininkams. Finale nugalėjęs Latvijos fechtuotoją, rezultatu 15-11, Leonardas pasidabino aukso medaliu. Arnas Salokas ir Rokas Jukna tik per žingsnį liko nuo medalių, atitinkamai užėmė 7 ir 8 vietas. Povilas Markevičius atkrintamosiose nusileido Rokui Juknai, rezultatu 14-15 ir į aštuntfinalį nepateko.

Merginų grupėje nenugalima buvo Olivija Mašalo, kuri pogrupyje ir atkrintamosiose varžybose užtikrintai nugalėjo visas priešininkes ir iškovojo aukščiausios prabos medalį. Karolinai Štreimikytei sekėsi prasčiau, dvi pergalės pogrupyje lėmė dvikova atkrintamosiose su pajėgia Vokietijos fechtuotoja. Galutinėje įskaitoje Karolina užėmė 10 vietą.

Olivija Mašalo save taip pat išbandys Pasaulio suaugusiųjų čempionate, į kurį Lietuvos delegacija – Paulina Bajorūnaitė, Viktė Ažukaitė, Rimantė Pacevičiūtė (GŠ), Edgaras Dvariškis, Tomas Makarovas, Tomas Krasikovas ir Javgenij Stalmakov (GŠ) išvyksta jau kitą savaitę.

Visą straipsnį galite rasti čia.


Lietuvos vaikų, jaunių ir jaunučių fechtavimo čempionatas 2017-06-03/04 d.

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-06-12 00:33   [ atnaujino 2017-06-12 00:45, Rūta Latinytė ]

Sveikiname visus Lietuvos jaunučių ir vaikų fechtavimo čempionato nugalėtojus ir dalyvius bei didžiuojamės „Gintarinės špagos“ pergalėmis, kurių buvo kaip niekad daug. Fechtuotojai varžėsi keturiose amžiaus grupėse: dalyvavo 2002-2003 metų, 2004-2005 metų, 2006-2007 metų ir 2008-2009 metų gimimo vaikai. Dvi dienas iš eilės praleidome salėje, bet ne veltui – namo iš Kauno parsivežėme net 14 medalių! Iš jų: 4 aukso (Agata Tsarkova, Liepa Zaronskytė, Lurdė Grabovskytė, Ilja Ivashkov), 5 sidabro (Demjan Filon, Karina Prokopovič, Aušrinė Šimkutė, Edgar Lisovski, Agata Tsarkova) ir 5 bronzos medalai (Malgožata Ragoško, Polina Griščenko, Ilja Ivashkov, Edgar Lisovski ir Dominykas Gavrinas). Labai džiaugiamės klubo vaikų rezultatais ir asmeniniais pasiekimais. Sezono pabaiga kaip niekad sėkminga!!! Ačiū visiems už darbą ir linkime geros vasaros :)„Gintarinė špaga“ startavo Šiaurės šalių čempionate

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-06-06 07:52   [ atnaujinta 2017-06-06 08:08 ]

Pirmąjį vasaros savaitgalį „Gintarinės špagos“ delegacija praleido Šiaurėje – Švedijoje, Malmo mieste vykusiame Šiaurės šalių fechtavimo čempionate, į kurį taip pat vyko kolegos iš Kauno „Dvikovos“ klubo.

Asmeninėse varžybose iš lietuvių geriausiai pasirodė Kauno „Dvikovos“ klubo kovotoja ir trenerė Viktė Ažukaitė, užėmusi 10-ąją vietą. „Gintarinės špagos“ atstovė Rūta Latinytė liko 41-a iš 64 dalyvių.

Aukščiausią rezultatą vyrų asmeninėse varžybose pasiekė Javgenij Stalmakov, kovoje dėl šešioliktuko įveikęs Norvegijoje gyvenantį lietuvį Tomą Krasikovą ir galutinėje įskaitoje likęs 12-as. Kiti du “Gintarinės špagos” kovotojai – Viktoras Salėtis ir pirmą kartą į tarptautinį turnyrą išvykęs Justinas Katkus užėmė atitinkamai 37 ir 113 vietas iš 146 dalyvių. V. Salėtis taip pat dalyvavo veteranų varžybose, kuriose užėmė 12-ą vietą.

Kitą dieną vykusiose komandinėse varžybose Kauno „Dvikovos“ merginos užėmė sidabrinę antrąją vietą – sveikiname jas! Rūta Latinytė prisijungė prie jungtinės Danijos-Norvegijos-Lietuvos komandos, kuri liko 8-oje vietoje. Vyrų komandinėse varžybose „Gintarinė špaga“ iškovojo 12-ą vietą.


Trenerių pasirodymas Europos fechtavimo veteranų čempionate Italijoje

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-06-01 11:38   [ atnaujinta 2017-06-06 07:48 ]

Kol jaunimas išmėgina jėgas savo amžiaus grupių turnyruose, laiko veltui neleidžia ir treneriai, išvykę į aukščiausios klasės veteranų varžybas – Europos čempionatą, gegužės pabaigoje vykusį Italijos vakarinėje pakrantėje, Kijavario miestelyje.

Amžiaus kategorijoje 40+ aukštą 10-ą vietą iškovojo Viktoras Salėtis, pagerinęs prieš du metus čempionate užimtą poziciją. Treneris Jurijus Mašalo, deja, turėjo nusileisti varžybų vicečempionui kovoje dėl 32-uko ir liko 44-as iš daugiau nei 200 dalyvių.


1-10 of 67