Švenčiame tarptautinę fechtavimo dieną

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-09-11 13:38   [ atnaujinta 2017-09-11 13:41 ]

Šį savaitgalį „Gintarinė špaga“ kartu su viso pasaulio fechtuotojais šventė tarptautinę fechtavimo dieną. Šia proga supažindinome su fechtavimo sportu prekybos centro „Ozas“ lankytojus. Buvo ir demonstracinių kovų, ir konkursų vaikams, ir prizų. O drąsiausi žiūrovai patys išbandė, ką reiškia laikyti rankose špagą.


Lietuvos ir Lenkijos jaunimo fechtuotojai kovojo Šalčininkų rajone

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-08-07 04:33   [ atnaujinta 2017-08-07 04:35 ]

Šalčininkų rajone esanti Šalčininkėlių gyvenvietė jau trečius metus iš eilės tampa traukos centru fechtavimo sporto jaunimui. Šią vasarą čia vėl vyksta Lietuvos ir Lenkijos jaunimo fechtuotojų susitikimas – Vilniaus fechtuotojų klubas „Gintarinė špaga“ suvienijo jėgas kartu su keliais fechtavimo klubais iš Lenkijos – Krokuvos ir Siemianowice Śląskie miestų. Šia proga palaikyti rankose špagą progą turėjo ir vietos vaikai. Abiejų šalių jaunimo, jaunių ir jaunučių rinktinės nariai bei jų bičiuliai Šalčininkėliuose apsistojo visą savaitę, o sportininkams įprastus užsiėmimus paįvairino pažintis su abiejų šalių kalba ir kultūra.

„Susitikti su fechtuotojais iš kaimyninės Lenkijos mums yra labai svarbi patirtis ir proga pasimokyti iš jų, o svečiams – išmokti kažko naujo ir iš mūsų. Iš tiesų su sportininkais iš kitų šalių bendraujame daug, bet dažniausiai – varžybose, kur nelieka laiko plačiau susipažinti ir pasidalinti įspūdžiais iš kasdieninio gyvenimo. Gyvendami kartu visą savaitę atradome labai daug bendro“, – teigia „Gintarinės špagos“ prezidentas Jurijus Mašalo, kuris taip pat yra Lietuvos fechtavimo rinktinės vyriausiasis treneris. Kartu su treneriu stovykloje vieši ir dalis Lietuvos suaugusiųjų, taip pat jaunimo ir jaunučių fechtavimo rinktinių narių.

Šalčininkėliuose susitikę jaunieji fechtuotojai ne tik sportuoja, o didelę dalį laiko skiria ir kultūrinei veiklai, kurią pasirinko patys dalyviai.

„Svečiai iš Lenkijos labai norėjo aplankyti Vilniaus senamiestį, pamatyti Aušros vartus, todėl visą laiką užsidarę sporto salėje nesėdėjome, keliavome. Kas rytą bėgiodami aplankėme ir Šalčininkėlių apylinkes, nepralenkėme ir vandens telkinių. Labiausiai įsiminusios akimirkos buvo sekmadienį vykęs talentų vakaras – fechtuotojai, kad ir kokioje šalyje begyventų, dažnai turi įdomių pomėgių – groja gitara, smuiku, yra baigę muzikos ar dailės mokyklas“, – pasakoja treneris Viktoras Salėtis.

Pasak V. Salėčio, iš Lenkijos atvykusiems vaikams buvo ypač įdomu išgirsti apie tai, kad Lietuvos lenkai mokosi lenkiškose mokyklose ir moka gausą kalbų – lietuvių, lenkų, rusų, anglų, kurios visos pravertė bendraujant susitikimo dalyviams.

Fechtavimo pamokos kartu priminė ir istorinius įvykius. Verta prisiminti, kad tuo metu, kai muškietininkai XVII-XVIII a. saugojo Prancūzijos karalius, Lietuvoje ir Lenkijoje buvo Abiejų Tautų Respublika arba Rzeczpospolita. XVI-XVII a. tai buvo viena didžiausių valstybių Europoje, o svarbią jos karinių pajėgų dalį sudarė husarai, kurių ginkluotėje įprastas ginklas buvo ilgas ir lenktas kavalerijos kardas.

Sportinis fechtavimas nuo istorinių laikų gerokai pasikeitė, tačiau išsaugojo dvikovų kovotojams svarbias vertybes – būtinybę gerbti priešininką, pasisveikinti prieš kovą ir po jos, laikytis etikos ir sąžiningos kovos taisyklių. Šiuolaikinis fechtavimas yra olimpinis sportas nuo pat pirmųjų Olimpinių žaidynių, vykusių 1896 metais Graikijoje. Olimpinėse žaidynėse, fechtavimo rungtyje, Lietuva kol kas dalyvavo tik du kartus – 1952 ir 1956 metais jose kovojo lietuvis špagininkas Juozas Ūdras.

Lenkijoje šiuolaikinis sportinis fechtavimas turi gilias tradicijas ir aukštus pasiekimus – per visą istoriją lenkų kovotojai yra pelnę net 22 olimpinius medalius. Šiais metais pasaulio čempionate ant podiumo žengė Lenkijos špagininkių moterų komanda, iškovojusi trečiąją vietą. Jaunimo gretose, pasaulio jaunimo fechtavimo čempionate šiais metais lenkų vaikinų špagos komandą pelnė sidabro medalius.

„Šalčininkėliuose fechtuotojai vasarą įsikuria jau trečius metus iš eilės ir tikimės šią tradiciją tęsti. Kiekvieno trenerio svajonė ir tikslas yra užauginti stiprią sportininkų kartą, tad kas žino, galbūt ateityje dar išgirsime apie čia susitikusių fechtuotojų pasiekimus“, – teigia J. Mašalo.

Tarptautinis fechtuotojų susitikimas Šalčininkėliuose rengiamas įgyvendinant projektą „Fechtavimas sujungia“, kuriuo siekiama skatinti draugišką šalių kaimynystę ir geresnį tarpusavio pažinimą, įtraukiant ir tautines mažumas. Pasitelkus bendrą pomėgį – fechtavimą – susitikimo dalyviai ieškojo bendrų interesų, jungiančių abiejų šalių ir skirtingų tautybių jaunimą. Projektą finansuoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų paramos fondas.
Pasaulio fechtavimo čempionatas Leipzige

Viktoras Salėtis paskelbė 2017-07-25 01:43   [ atnaujinta 2017-07-25 09:01 ]

"Gintarinės špagos" atstovai dalyvavo pasaulio fechtavimo suaugusiųjų čempionate Leipcige (Vokietija). 
Vyrų grupėje Javgenij Stalmakov užėmė 149 vietą iš 214 dalyvių. Moterų grupėje Oliviją Mašalo tik viena kova skyrė nuo geriausiųjų 64-uko, galutinėje įskaitoje - 91 vieta. Rimantė Pacevičiūtė 108  vietą iš 137 fechtuotojų.


Baltijos šalių jaunimo žaidynėse – Olivijos aukso medalis

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-07-15 02:05   [ atnaujinta 2017-07-15 02:10 ]

2017 m. Liepos 7-9 dienomis, Breste (Baltarusija) vyko Baltijos šalių jaunimo žaidynės. Fechtavimo varžybose rungėsi aštuoni Lietuvos atstovai – Olivija Mašalo (GŠ), Karolina Štreimikytė, Leonardas Kalininas, Arnas Salokas, Rokas Jukna ir Povilas Markevičius (GŠ).

Vaikinų grupėje geriausiai sekėsi Leonardui Kalininui, kuris pogrupyje įveikė visus varžovus ir iki pat finalo nepaliko vilčių kitiems sportininkams. Finale nugalėjęs Latvijos fechtuotoją, rezultatu 15-11, Leonardas pasidabino aukso medaliu. Arnas Salokas ir Rokas Jukna tik per žingsnį liko nuo medalių, atitinkamai užėmė 7 ir 8 vietas. Povilas Markevičius atkrintamosiose nusileido Rokui Juknai, rezultatu 14-15 ir į aštuntfinalį nepateko.

Merginų grupėje nenugalima buvo Olivija Mašalo, kuri pogrupyje ir atkrintamosiose varžybose užtikrintai nugalėjo visas priešininkes ir iškovojo aukščiausios prabos medalį. Karolinai Štreimikytei sekėsi prasčiau, dvi pergalės pogrupyje lėmė dvikova atkrintamosiose su pajėgia Vokietijos fechtuotoja. Galutinėje įskaitoje Karolina užėmė 10 vietą.

Olivija Mašalo save taip pat išbandys Pasaulio suaugusiųjų čempionate, į kurį Lietuvos delegacija – Paulina Bajorūnaitė, Viktė Ažukaitė, Rimantė Pacevičiūtė (GŠ), Edgaras Dvariškis, Tomas Makarovas, Tomas Krasikovas ir Javgenij Stalmakov (GŠ) išvyksta jau kitą savaitę.

Visą straipsnį galite rasti čia.


Lietuvos vaikų, jaunių ir jaunučių fechtavimo čempionatas 2017-06-03/04 d.

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-06-12 00:33   [ atnaujino 2017-06-12 00:45, Rūta Latinytė ]

Sveikiname visus Lietuvos jaunučių ir vaikų fechtavimo čempionato nugalėtojus ir dalyvius bei didžiuojamės „Gintarinės špagos“ pergalėmis, kurių buvo kaip niekad daug. Fechtuotojai varžėsi keturiose amžiaus grupėse: dalyvavo 2002-2003 metų, 2004-2005 metų, 2006-2007 metų ir 2008-2009 metų gimimo vaikai. Dvi dienas iš eilės praleidome salėje, bet ne veltui – namo iš Kauno parsivežėme net 14 medalių! Iš jų: 4 aukso (Agata Tsarkova, Liepa Zaronskytė, Lurdė Grabovskytė, Ilja Ivashkov), 5 sidabro (Demjan Filon, Karina Prokopovič, Aušrinė Šimkutė, Edgar Lisovski, Agata Tsarkova) ir 5 bronzos medalai (Malgožata Ragoško, Polina Griščenko, Ilja Ivashkov, Edgar Lisovski ir Dominykas Gavrinas). Labai džiaugiamės klubo vaikų rezultatais ir asmeniniais pasiekimais. Sezono pabaiga kaip niekad sėkminga!!! Ačiū visiems už darbą ir linkime geros vasaros :)„Gintarinė špaga“ startavo Šiaurės šalių čempionate

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-06-06 07:52   [ atnaujinta 2017-06-06 08:08 ]

Pirmąjį vasaros savaitgalį „Gintarinės špagos“ delegacija praleido Šiaurėje – Švedijoje, Malmo mieste vykusiame Šiaurės šalių fechtavimo čempionate, į kurį taip pat vyko kolegos iš Kauno „Dvikovos“ klubo.

Asmeninėse varžybose iš lietuvių geriausiai pasirodė Kauno „Dvikovos“ klubo kovotoja ir trenerė Viktė Ažukaitė, užėmusi 10-ąją vietą. „Gintarinės špagos“ atstovė Rūta Latinytė liko 41-a iš 64 dalyvių.

Aukščiausią rezultatą vyrų asmeninėse varžybose pasiekė Javgenij Stalmakov, kovoje dėl šešioliktuko įveikęs Norvegijoje gyvenantį lietuvį Tomą Krasikovą ir galutinėje įskaitoje likęs 12-as. Kiti du “Gintarinės špagos” kovotojai – Viktoras Salėtis ir pirmą kartą į tarptautinį turnyrą išvykęs Justinas Katkus užėmė atitinkamai 37 ir 113 vietas iš 146 dalyvių. V. Salėtis taip pat dalyvavo veteranų varžybose, kuriose užėmė 12-ą vietą.

Kitą dieną vykusiose komandinėse varžybose Kauno „Dvikovos“ merginos užėmė sidabrinę antrąją vietą – sveikiname jas! Rūta Latinytė prisijungė prie jungtinės Danijos-Norvegijos-Lietuvos komandos, kuri liko 8-oje vietoje. Vyrų komandinėse varžybose „Gintarinė špaga“ iškovojo 12-ą vietą.


Trenerių pasirodymas Europos fechtavimo veteranų čempionate Italijoje

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-06-01 11:38   [ atnaujinta 2017-06-06 07:48 ]

Kol jaunimas išmėgina jėgas savo amžiaus grupių turnyruose, laiko veltui neleidžia ir treneriai, išvykę į aukščiausios klasės veteranų varžybas – Europos čempionatą, gegužės pabaigoje vykusį Italijos vakarinėje pakrantėje, Kijavario miestelyje.

Amžiaus kategorijoje 40+ aukštą 10-ą vietą iškovojo Viktoras Salėtis, pagerinęs prieš du metus čempionate užimtą poziciją. Treneris Jurijus Mašalo, deja, turėjo nusileisti varžybų vicečempionui kovoje dėl 32-uko ir liko 44-as iš daugiau nei 200 dalyvių.


Lietuvos fechtavimo čempionatas 2017

Viktoras Salėtis paskelbė 2017-05-11 12:20   [ atnaujinta 2017-05-11 12:22 ]

Sveikiname visus Lietuvos fechtavimo čempionato nugalėtojus ir dalyvius bei didžiuojamės "Gintarinės špagos" pergalėmis, kurių buvo kaip niekad daug:
Lietuvos vicečempione tapo Olivija Mašalo, o klubo draugė Rimantė Pacevičiūtė iškovojo trečią vietą.
Vyrų špagoje bronzos medalius dalijosi Javgenijus Stalmakovas ir Povilas Markevičius.
Merginų komandinėse varžybose ant podiumo žengė VISOS čempionate dalyvavusios mūsų klubo merginos - abi "Gintarinės špagos" komandos: "Vilnius1" užėmė antrą, o "Vilnius2" užėmė trečią vietą, įveikusios šiuolaikinės penkiakovės merginas.
Vyrų komandinėse varžybose kartu su vicečempionais Vilniaus II komanda sidabro medaliu apdovanotas Povilas Markevičius, o vyrų komandų kovoje dėl trečios vietos pergalę šventė "Gintarinės špagos" Vilniaus I komanda (Tomas Makarovas, Vaidas Petraitis ir J. Stalmakovas), aukštą penktą vietą užėmė ir trečioji "Gintarinės špagos" vyrų komanda - Viktoras Salėtis, Justinas Katkus ir Dominykas Činga.
    Sveikiname, džiaugiamės ir en garde vėl!

2017m. Vilniaus miesto čempionatas

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-05-02 01:52   [ atnaujinta 2017-05-02 01:59 ]

SYRENKA Warszawska

Gintarinė Špaga paskelbė 2017-04-18 00:18   [ atnaujinta 2017-04-18 00:19 ]

Iš tarptautinių "SYRENKA Warszawska" varžybų Lenkijoje, kurios vyko sekmadienį 2014.04.09, parvežėme sidabro medalį! Sveikiname Lurdę Graboskytę iškovojusią antrą vietą U14 amžiaus kategorijoje! Taip pat Patricija Ščetko užėmė aukštą penktą vietą amžiaus kategorijoje U16.


Daugiau nuotraukų

1-10 of 64